A hőszigetelés két eltérő hőmérsékletű tér (beltér, kültér) között fellépő hőátadás gátlása, jellemzően nagy hőellenállással rendelkező szerkezettel, azaz télen megakadályozza a kinti hideg beáramlását, illetve a beltéri meleg kiáramlását, ezzel csökkentve a fűtött helyiségek hőveszteségét.
Hőszigetelés
Hőszigetelés célja
A hőszigetelés során a cél emelni az épület komfortfokozatát és csökkenteni az épület energia felhasználását. A ház, lakóépület, illetve panelházak megfelelő hőszigetelésével nagymértékben hozzájárulhatunk környezetünk szennyezésének csökkentéséhez.
A legjobb hőszigetelő anyag a nyugalomban lévő levegő, ezt a tulajdonságot felhasználva a szerkezetek tulajdonságát a szerkezeti rétegek által körbezárt levegő adja.
Hőszigetelés előnyei
A minőségi hőszigetelés feladata, hogy gondoskodjon az épület ideális hővezetéséről, tehát télen benn tartsa a meleget, nyáron pedig biztosítsa a hűvösebb tereket.
A hőszigetelés az egészséges otthon megteremtéséért is felel, hiszen megakadályozza a páralecsapódást a falakon, ezáltal pedig megelőzi a penész kialakulását.
A hőszigetelés további előnyei közé tartozik az is, hogy hatékony energia megtakarítást eredményez, tehát a környezetünknek, és a villanyszámlánknak is csak jót teszünk vele.
Hőszigetelő anyagok
- expandált polisztirol hablemez (EPS)
- extrudált polisztirol hablemez (XPS)
- kőzetgyapot (ásványgyapot)
- üveggyapot
- poliuretán hab (PUR hab)
- fagyapot lemez
- parafa
- gyapot
- kókusz
- kender
- farost
- cellulóz alapú anyagok
Az MKV Generál Kft. hosszú évek óta foglalkozik házak, lakóépületek, ipari ingatlanok, üzletházak hőszigetelésével.
Vállaljuk családi házak, lakóépületek, panelházak, üzletházak, ipari- és egyéb ingatlanok hőszigetelését, tetőszigetelését, ablakok szigetelését, lábazati szigetelését a megrendelő igényeit figyelembe véve (választhat a hőszigetelő anyagok fajtái közül).
Céljaink közé tartozik:
az épület káros anyag kibocsátásának csökkentése
a belső terek hőingadozásának csökkentése
az évszakok váltakozásaival és a napi hőingadozással járó, az épületszerkezetre ható
hőterhelések csökkentése
hőhidak megszüntetése, az esetleges páralecsapódások elkerülése (a hőhidak zónájában alkalmazott kiegészítő hőszigeteléssel)
fűtési energia csökkentése